,,EUROPAMARATON Görlitz – Zgorzelec 2023”

Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu oraz jednostki ościenne wzięły udział w zabezpieczeniu masowej imprezy biegowej mającej miejsce w ubiegłą niedzielę, tj. 11 czerwca 2023 roku. Udział w biegu wzięło około 1500 osób. Całe wydarzenie przebiegło spokojnie, bez incydentów.

You are currently viewing ,,EUROPAMARATON Görlitz – Zgorzelec 2023”

W dniu 11 czerwca 2023 roku na terenie miasta Zgorzelec organizowany był przez Stowarzyszenie Europamaraton Görlitz – Zgorzelec przy współudziale Burmistrza Miasta Zgorzelec bieg uliczny pod nazwą ,,EUROPAMARATON Görlitz – Zgorzelec 2023”. Była to masowa impreza biegowa z udziałem około 1500 zawodników poruszających się na rolkach, hulajnogach oraz rowerach ręcznych zgodnie z regulaminem zawodów Międzynarodowego Związku Lekkoatletyki. Na terytorium Polski w ramach imprezy rywalizowali wyłącznie biegacze i chodziarze. Bieg był przeznaczony dla sportowców amatorów i wyczynowców. Zawodnicy byli podzieleni na kilka klas sportowych i tras o różnych długościach.

 

 

W zabezpieczeniu biegu wzięli udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Głównym zadaniem policjantów było zapewnienie bezkolizyjnego ruchu kołowego i pieszego w rejonie maratonu oraz przed i po zakończeniu zawodów.

Dzięki pracy organizatorów oraz służb impreza pomyślnie dobiegła ku końcowi.

st.asp. Edyta Szydłowska
Kom
enda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama