Podczas dzisiejszej doby policjanci powiatu zgorzeleckiego zatrzymali trzy osoby kierujące pojazdami wbrew posiadanemu zakazowi

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Powiatowej w Zgorzelcu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który na jednej z dróg publicznych miasta Zgorzelec kierował samochodem marki Toyota wbrew wydanemu przez Sąd prawomocnemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowcą okazał się być mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. W toku dalszych czynności ustalono, że mężczyzna przewoził 33-letnią pasażerkę poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu do odbycia kary. Kobieta również pochodzi z powiatu zgorzeleckiego. Kobieta została zatrzymana.

You are currently viewing Podczas dzisiejszej doby policjanci powiatu zgorzeleckiego zatrzymali trzy osoby kierujące pojazdami wbrew posiadanemu zakazowi

Ponadto funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Powiatowej w Zgorzelcu w dniu dzisiejszym zatrzymali kobietę, w wieku 36 lat, zam. powiat zgorzelecki, która kierowała pojazdem marki Peugeot wbrew posiadanemu zakazowi. Podobna sytuacja miała miejsce na terenie działania Komisariatu Policji w Bogatyni gdzie sprawcą przestępstwa opisanego w art. 244 kk okazała się być 43-letnia, kierująca pojazdem marki VW. Z kolei na terenie miasta Pieńsk policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem, którym okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu posiadający cofnięte przez Starostę Zgorzeleckiego uprawnienia do kierowania. Mężczyzna odpowie przed Sądem z art. 180a kk.

 

 

Warto przypomnieć, że w przypadku popełnienia przestępstwa z art. 180a kk sprawca podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2, natomiast w przypadku art. 244 kk karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Od 1 czerwca 2017 roku, weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, także w zakresie złamania prawomocnego zakazu sądowego (art. 244 kk) oraz kierowania pojazdem pomimo cofniętych przez starostę uprawnień do kierowania (art. 180a kk). W myśl tych przepisów kierowcy, którzy popełnią ww. czyny mogą liczyć się z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku do lat 15.

st.asp. Edyta Szydłowska
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. ten is luc ass

    miałem to na prawie karnym!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama