Na podwójnym gazie

W minioną sobotę, 10 czerwca 2023 roku, funkcjonariusze policji zgorzeleckiej drogówki zostali skierowani do obsługi kolizji drogowej, do której doszło na terenie Radzimowa Dolnego. Na miejscu okazało się, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen będąc w stanie nietrzeźwości nie zachował należytych środków ostrożności podczas jazdy w wyniku czego na łuku drogi publicznej wypadł z drogi uderzając w siatki ogrodzeniowe.

You are currently viewing Na podwójnym gazie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zostali skierowani przez dyżurnego jednostki do obsługi zdarzenia drogowego, do którego doszło w Radzimowie Dolnym. Sprawca początkowo próbował oddalić się miejsca zdarzenia jednakże z pomocą ruszyli okoliczni mieszkańcy. Dzięki tej obywatelskiej interwencji, policjanci, którzy przyjechali na miejsce,  zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen, którym okazał się być 25-letni mieszaniec powiatu lubańskiego. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że kierujący miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

 

 

Mężczyzna, poza zarzutem spowodowania zdarzenia drogowego, odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (art. 178a§1 kk) za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

st.asp. Edyta Szydłowska
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama