Pięć poszukiwanych osób zatrzymano minionej doby

Wczoraj policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali pięć osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

You are currently viewing Pięć poszukiwanych osób zatrzymano minionej doby

Od 1 stycznia 2023 roku policjanci na terenie powiatu zgorzeleckiego zatrzymali 191 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Tylko minionej doby zatrzymanych zostało pięć takich osób. Trzy trafiły już do aresztu.

Pierwsi zatrzymani zostali mężczyźni w wieku 41 i 44 lat, za którymi wydane były listy gończe. Młodszy został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej jednostki. W więzieniu spędzi sześć miesięcy. Notowany był za przestępstwa przeciwko mieniu. Starszy został zatrzymany również przez zgorzeleckich „kryminalnych”, którzy współpracowali z dzielnicowymi z Posterunku Policji w Zawidowie. Do odbycia ma karę dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności, a na swoim koncie kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień.

Kolejny z zatrzymanych poszukiwanych wpadł w ręce dzielnicowych z Zawidowa. 50-latek spędzi za kratami pół roku.

Natomiast 35-latka i 47-latek poszukiwani byli przez organy ścigania celem ustalenia miejsca pobytu. Kobieta zatrzymana została przez dzielnicowych ze zgorzeleckiej komendy. Mężczyzna przez funkcjonariuszy z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Pieńsku. Po zakończonych czynnościach zostali zwolnieni.

 

 

Przy okazji przypominamy o ogólnodostępnej internetowej bazie osób poszukiwanych: poszukiwani.policja.pl. W portalu można odnaleźć informacje o osobach poszukiwanych listami gończymi w tym również z naszego powiatu. W serwisach zamieszczane są dane tylko tych osób, co do których jest zgoda na publikację wydana przez sąd lub prokuraturę. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, rysopisów, płci, wieku, rodzaju przestępstw, za jakie dana osoba jest poszukiwana, w serwisie znajdują się także dane jednostek prowadzących poszukiwania. Baza ta jest cały czas sukcesywnie uzupełniana.

W przypadku posiadania informacji na temat miejsca przebywania osób poszukiwanych przez Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu prosimy o kontakt telefoniczny z Wydziałem Kryminalnym pod nr tel. 47 87 322 44 lub z dyżurnym jednostki pod nr 47 87 322 00. Osobom przekazującym informacje na temat osób poszukiwanych gwarantujemy pełną anonimowość.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama