Myślał, że uniknie odpowiedzialności

W sobotę przed godziną 22:00 dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni został powiadomiony o kolizji drogowej do której doszło na jednej z ulic w mieście. Sprawca zdarzenia porzucił pojazd kilkaset metrów dalej i uciekł. Samochód marki Opel z uwagi na zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

You are currently viewing Myślał, że uniknie odpowiedzialności

Wyjaśniający zdarzenie policjanci, gdy próbowali dotrzeć do właściciela opla, on sam zgłosił się na komisariat i zawiadomił o krótkotrwałym użyciu swojego samochodu. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu, jak się okazało był nietrzeźwy, a jego wersja wydarzeń była niespójna.

Kolejne czynności podjęte w tej sprawie utwierdziły policjantów, że do żadnego zaboru pojazdu nie doszło. Jak przyznał 20-latek pił alkohol razem ze znajomymi, a potem wsiadł do opla i podczas jazdy uderzył w drzewo. Następnie gdy był holowany uderzył w pojazd marki Hyundai o czym została powiadomiona policja.

 

 

Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z art. 238. Kodeksu karnego „Kto zawiadamia o przestępstwie, lub o przestępstwie skarbowym organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Natomiast „Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama