Pod wpływem narkotyków z sądowym zakazem kierowania pojazdem

Posiadał dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami, był pod wpływem narkotyków i miał przy sobie ponad 100 działek handlowych metamfetaminy.

You are currently viewing Pod wpływem narkotyków z sądowym zakazem kierowania pojazdem

Narkotyki podobnie jak alkohol mają różny wpływ na zdolności psychomotoryczne człowieka. Zaburzają zdolność do szybkiego podejmowania decyzji w zmieniających się warunkach, a tym samym na zdolność bezpiecznego kierowania pojazdem, co może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzań drogowych. Dlatego decydując się na kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, czy psychotropowych musimy liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Od początku roku na drogach powiatu zgorzeleckiego funkcjonariusze zatrzymali 425 kierujących którzy prowadzili pojazdy wbrew decyzji sądu o zakazie kierowania oraz 124, którzy wsiedli za kierownicą będąc pod wpływem narkotyków.

 

 

Ostatni został zatrzymany przez policjantów ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy minionej doby zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Aprilla. 32-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego oprócz złamania sądowego zakazu oraz kierowania pod wpływem środków psychotropowych miał przy sobie ponad 100 działek handlowych metamfetaminy.

Teraz za popełnione przestępstwa nieodpowiedzialny kierujący odpowie przed sądem.

Przypominamy, że kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Natomiast za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowychgrozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama