Dzisiaj, od wczesnych godzin porannych, dolnośląscy policjanci będą prowadzili działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych

21 kwietnia 2023 roku, od samego rana, aż po późne godziny wieczorne dolnośląscy policjanci ruchu drogowego będą zwracać szczególną uwagę na zachowania pieszych, a także zachowania kierowców wobec tej grupy osób poruszających się po naszych drogach

You are currently viewing Dzisiaj, od wczesnych godzin porannych, dolnośląscy policjanci będą prowadzili działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych

Specjalnym nadzorem zostaną objęte przez funkcjonariuszy zwłaszcza przejścia dla pieszych, gdzie niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są uprzywilejowani, a wszelkie ignorowanie obowiązujących przepisów przez nich bądź kierowców w tych miejscach często kończy się tragicznie.

 

 

Pamiętajmy, że to my sami mamy największy wpływ na własne bezpieczeństwo. Stosując się do przepisów i będąc widocznym na drodze, możemy zmniejszyć ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym, a co za tym idzie odniesienia obrażeń czy utraty życia.

Niestety mundurowi często spotykają się z sytuacjami, kiedy piesi nie posiadają żadnych elementów odblaskowych. Osoby te są wówczas słabo widoczne dla kierowców, którzy dostrzegając ich w ostatniej chwili, nie są w stanie właściwie i odpowiednio wcześnie zareagować. Wystarczy założyć nawet niewielki odblask tak, aby był widoczny dla innych użytkowników dróg i w ten sposób diametralnie poprawić swoje bezpieczeństwo.

Niewątpliwie stosowanie elementów odblaskowych nie wyczerpuje zachowań, dzięki którym niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mogą stać się bardziej bezpieczni. Policjanci przypominają pieszym, że przez jezdnię należy przechodzić w miejscu do tego przeznaczonym, stosować się do sygnalizacji świetlnej, a jeżeli jej nie ma, to uważnie rozejrzeć się, czy możemy bezpiecznie wejść na drogę. Rozwaga może uratować nam życie, natomiast pośpiech doprowadzić do tragedii.

Oczywiście dolnośląscy funkcjonariusze podczas jutrzejszej akcji będą reagować na wszelkie przejawy ignorowania obowiązujących przepisów i agresywne zachowania na drodze. Osoby mające za nic bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego muszą liczyć się z tym, że będą eliminowane z ruchu i poniosą surowe konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań.

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Michałek

    Jak przejść przez ulice we Wrocławiu na tramwaj z akademika? Dużo samochodów jeździ 🙁

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama