Wyeliminowani z ruchu

Policjanci minionej doby na terenie powiatu zgorzeleckiego ujawnili czterech kierujących, którzy pomimo sądowych zakazów kierowali pojazdami.

You are currently viewing Wyeliminowani z ruchu

Minionej doby policjanci z powiatu zgorzeleckiego wyeliminowali z ruchu czterech kierujących, którzy wsiadając za kierownicę popełnili kolejne przestępstwo.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany przez dzielnicowych z Węglińca. Jak się okazało 34-latek kierował pojazdem marki Mercedes posiadając dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Drugi wpadł przy kontroli drogowej policjantów ze zgorzeleckiej grupy SPEED. Zatrzymany do kontroli drogowej 45-letni kierujący Oplem posiadał cztery sądowe zakazy.

Kolejny z drogowych przestępców zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy kierował pojazdem marki Mercedes. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych wykazało, że 26-latek miał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów oraz cofnięte decyzją starosty uprawnienia.

 

 

Ostatni z kierujących który nie stosował się do wyroku sądu, został zatrzymany przez policjantów z Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Bogatyni. 33-latek kierował pojazdem marki Ford pomimo trzech zakazów.

Teraz za swoje czyny wszyscy odpowiedzą przed sądem.

Sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, na przykład prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. Gdy osoba pomimo zakazu będzie kierować pojazdem to popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku sąd orzeka również obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama