Zgorzeleccy policjanci wzięli udział w obchodach Święta Wojska Polskiego

Na terenie powiatu Zgorzeleckiego odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego, w których uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych służb mundurowych. W uroczystościach wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinspektor Jarosław Burdzy oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu oraz Komisariatu w Bogatyni.

You are currently viewing Zgorzeleccy policjanci wzięli udział w obchodach Święta Wojska Polskiego

W związku z obchodami Święta Wojska Polskiego 14 sierpnia 2023r. na stadionie miejskim w Bogatyni odbył się Rodzinny Piknik Patriotyczny, w którym udział wzięli policjanci ze zgorzeleckiej komendy oraz bogatyńskiego komisariatu. Mundurowi przygotowali stanowisko na którym prezentowali szereg atrakcji związanych ze służą w policji oraz zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi.

 

 

Mundurowi rozdawali ulotki prewencyjne oraz rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie. Zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz udzielali rad jak nie stać się ofiarą oszustów.

Zarówno starszym jak i młodszym, funkcjonariusze tłumaczyli jak ważne jest, aby byli widoczni na drodze. Dlatego też, wszystkim uczestnikom wręczono elementy odblaskowe dla zwiększenia ich bezpieczeństwa.

Spotkanie było również świetną okazją do promowania zawodu policjanta. Funkcjonariusze przedstawiali zainteresowanym warunki jakie należy spełnić, aby przystąpić do rekrutacji oraz korzyści jaki niesie za sobą służbą.

sierżant Joanna Podhalska
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama