Policyjne działania pn. „Alkohol i Narkotyki”

„Alkohol i Narkotyki” – pod tą nazwą funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy przeprowadzili w dniach 12 – 16 sierpnia działania na drogach powiatu zgorzeleckiego. Wynikiem było skontrolowanie 1074 kierujących. Funkcjonariusze w ciągu trzech dni ujawnili 4 kierujących pod wpływem alkoholu, 1 pod wpływem narkotyków, 1 kierujący prowadził pomimo sądowego zakazu i 1 pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień.

You are currently viewing Policyjne działania pn. „Alkohol i Narkotyki”

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu zgorzeleckiego odbyły się działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Celem przeprowadzonej akcji było ograniczenie liczby kierowców, którzy wsiadają za kółko pod wpływem alkoholu i lub środka działającego podobnie do alkoholu.

 

 

Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nietrzeźwy kierowca stanowi zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, lecz również dla innych uczestników ruchu drogowego, pasażerów i pieszych.

Policjanci apelują: nie spożywaj alkoholu jeżeli planujesz prowadzić pojazd. Nie proponuj alkoholu osobie, która zamierza prowadzić. Nie daj się namówić na jazdę samochodem z kierowcą, który pił alkohol!

sierżant Joanna Podhalska
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama