Święta na drogach powiatu zgorzeleckiego – podsumowanie

Od 29 marca do 1 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki prowadzili działania prewencyjne.

You are currently viewing Święta na drogach powiatu zgorzeleckiego – podsumowanie

Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym po drogach powiatu zgorzeleckiego. Głównym założeniem było zminimalizowanie skutków i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych.

Od piątku do poniedziałku, w naszym regionie doszło do 13 kolizji drogowych. Większość z nich miała miejsce na parkingach marketów, a główną przyczyną było nieprawidłowe cofanie. Na szczęście w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku i żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci zatrzymali i wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierujących, którzy stanowili poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg. Jeden z nich na terenie gminy Sulików kierując pojazdem marki Opel wjechał do rowu. Jak się okazało 38-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

 

Drugą nietrzeźwą kierującą, która wjechała do rowu, była 35-letnia mieszkanka powiatu żagańskiego. Kobieta miała w organizmie ponad promil alkoholu,

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna, a także przepadek pojazdu lub jego równowartości.

W świątecznym okresie policjanci zatrzymali 8 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pomimo sądowych zakazów, jeden z nich dodatkowo był pod wpływem narkotyków. 3 kierujących miało cofnięte decyzją starosty uprawnienia.

 

 

Podczas służby na terenie gminy Węgliniec policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi, który w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał o 58 km/h więcej. Za popełnione czyn otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych, 13 punktów karnych oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Kolejny kierujący, który przekroczył dopuszczalną prędkość również kierował pojazdem marki Audi. Policjanci zatrzymali go na terenie gminy Zgorzelec. Mężczyzna pędził 165 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h. Jak się okazało kierujący posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama