Akcja „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wraz ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu w ramach akcji „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” w miejscowości Niedów na przystani żeglarskiej K.S. Turów podjęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą.

You are currently viewing Akcja „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”

W okresie letnim, podczas słonecznej pogody, bardzo często możemy spotkać miłośników wypoczynku nad wodą. Dlatego też, w trosce o ich bezpieczeństwo zgorzeleccy funkcjonariusze nie tylko kontrolują kąpieliska, ale dzielnicowi i profilaktycy promują także kwestie bezpieczeństwa nad wodą.

W trakcie wspólnych działań funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę edukacyjno- minformacyjną z osobami oraz omówili postawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

 

 

W okresie wakacyjnym również należy zadbać o edukację dotyczącą bezpiecznego zachowania i korzystania z dostępnych atrakcji. Wyjazdy wakacyjne, spotkania towarzyskie i inne działania jakie niesie ze sobą ten szczególny czas to również, etap na którym występuje ogormna liczba zagrożeń. Z tego właśnie powodu zgorzeleccy funkcjonariusze przeprowadzają prelekcje z osobami wypoczywającymi na terenach akwenów w czasie letnim. Policjanci uświadamiają, jakie zagrożenia mogą wystąpić w życiu codziennym oraz co może mieć miejsce w przypadku braku ostrożności podczas korzystania z wakacyjnego wypoczynku. Podczas przeprowadzanych prelekcji poruszana jest tematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Każdorazowo dzieci otrzymują od policjanta elementy odblaskowe i materiały poświęcone tematyce bezpieczeństwa oraz odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań.

Wszystkie te działania są przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz ” Bezpieczne wakacje”, których celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie może nieść nierozważne korzystanie z kąpielnisk oraz zmniejszenie liczby wypadków nad wodą.

sierżant Joanna Podhalska
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama