SULIKÓW – Budowa przejścia dla pieszych

Ruszyła budowa drugiego bezpiecznego przejścia dla pieszych w Gminie Sulików. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

You are currently viewing SULIKÓW – Budowa przejścia dla pieszych

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych wraz z montażem aktywnych znaków drogowych, zlokalizowanych przy Szkole Podstawowej w Biernej. Przejście wymusi na kierowcach zachowanie ostrożności i spowolnienie pojazdu.

„W związku z rozpoczęciem prac budowlanych na drodze powiatowej – na wysokości Szkoły Podstawowej w Biernej w najbliższym czasie należy liczyć się z lokalnymi utrudnieniami i stosować się do czasowej organizacji ruchu, a także poleceń osób kierujących ruchem.

 

 

Poprzez realizację inwestycji, przy udziale pozyskanego dofinansowania w kwocie 94,5 tys. zł chcemy uspokoić ruch drogowy w pobliżu miejsca o dużym natężeniu pieszych, głównie uczniów szkoły”. – dodał Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików.

Projekt realizowany w ramach RZĄDOWEGO PROGRAMU OGRANICZANIA PZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024 (2023 r.)

Źródło: Urząd Gminy Sulików

Loading

Reklama
Reklama