Kierowca i pasażer z zarzutami

Prowadził pomimo dwóch sądowych zakazów, miał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem.

You are currently viewing Kierowca i pasażer z zarzutami

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. W wyniku sprawdzenia w dostępnych bazach danych okazało się, że 47-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego ma dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Dodatkowo z uwagi na zachowanie mężczyzny funkcjonariusze zbadali go testerem narkotykowym, który wykazał, że jest pod wpływem metamfetaminy. Natomiast w saszetce mundurowi znaleźli marihuanę.

 

 

Z kierującym podróżował 40-latek, który podczas podjętej kontroli próbował wyrzucić przez okno woreczek foliowy. Funkcjonariusze byli jednak czujni i udaremnili mu tą próbę. Jak się okazało w woreczku pasażer miał prawie 1000 porcji handlowych metamfetaminy.

Obaj mężczyźni trafili do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty.

Młodszy z nich miał już na swoim koncie wyroki za posiadanie narkotyków, za które odbywał kary więzienia, dlatego teraz, działając w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności.

47-latek oprócz zarzutu za posiadanie środków odurzających usłyszał zarzut kierowania pojazdem pomimo sądowych zakazów i pod wpływem narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat wiezienia.

Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama