Doprowadziła do kolizji trzech pojazdów

Kierująca pojazdem marki Chevrolet na drodze krajowej numer 94 zlekceważyła oznakowanie poziome doprowadzając do kolizji.

You are currently viewing Doprowadziła do kolizji trzech pojazdów

W dniu 21.11 przed godziną 15 na drodze krajowej nr 94 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe w tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy.

Jak ustalili funkcjonariusze 20-letnia kierująca pojazdem marki Chevrolet jadąc z Żarskiej Wsi w kierunku Zgorzelca zauważyła, że przed nią zaczyna robić się zator. Wówczas młoda kobieta nie zważając na oznakowanie poziome postanowiła zawrócić. Nie upewniła się również czy manewr jest bezpieczny i rozpoczęła zawracanie gdy była wyprzedzana przez pojazd marki Renault w który uderzyła. W wyniku zderzenia pojazd marki Chevrolet zatrzymał się na lewym pasie, po którym poruszał się samochód marki BMW, który zderzył się z autem kobiety.

 

 

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikomu nic poważnego się nie stało.

20-latka została ukarana mandatem karnym, a na jej konto trafiło 12 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierujących o ostrożność. Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także  odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i naszych umiejętności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama