Nie lekceważ czerwonego światła

Sygnalizacja świetlna ma na celu nie tylko uregulowanie ruchu na drogach, ale również ma zapewnić bezpieczeństwo, zarówno kierującym jak i pieszym. Przejazd na czerwonym świetle stanowi jedno z najpoważniejszych wykroczeń drogowych. Kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązku zatrzymania się na czerwonym świetle, otrzymują wysokie kary.

You are currently viewing Nie lekceważ czerwonego światła

Za zlekceważenie wskazań sygnalizatora drogowego, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, można otrzymać mandat w kwocie 500 zł oraz 15 punktów karnych. Jeżeli następstwem takiego wykroczenia będzie spowodowanie kolizji drogowej, to kwota mandatu wzrośnie do 1500 zł.

Natomiast za „naruszenie przez kierującego pojazdem na przejeździe kolejowym zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych, lub za inne urządzenie nadające te sygnały” grozi mandat w wysokości 2000 złotych. Jeśli w ciągu dwóch lat dojdzie drugi raz do tego samego wykroczenia, kierowca zapłaci podwójną karę, czyli 4000 zł.

 

 

Znak B-20 „STOP” to znak drogowy, który oznacza, że kierowca musi zatrzymać swój pojazd przed przejściem dla pieszych lub skrzyżowaniem, a następnie sprawdzić, czy droga jest wolna przed kontynuowaniem jazdy. Jest to jeden z najważniejszych znaków drogowych, ponieważ ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi. Za zignorowanie tego znaku grozi mandat w wysokości 300 złotych i 6 punktów karnych. Kara może być większa, gdy przy okazji doszło do innego wykroczenia, np. wymuszenia pierwszeństwa przejazdu lub stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o stosowanie się do obwiązujących przepisów, ograniczeń prędkości, sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Dodaj komentarz

Ten post ma jeden komentarz

  1. piotr70

    Dlaczego komentarze są od razu usuwane czyżby „demokracja” na Zinfo zagościła już na dobre???

Reklama
Reklama