Kierując pojazdem złamał sądowy zakaz

Sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, na przykład prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo pod wpływem środka odurzającego. Złamanie takiego zakazu jest przestępstwem za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak pomimo grożących konsekwencji 36-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego prowadził samochód. Został zatrzymany przez dzielnicowych ze zgorzeleckiej komendy podczas wspólnego patrolu z funkcjonariuszem z Niemiec.

You are currently viewing Kierując pojazdem złamał sądowy zakaz

Nie ma tygodnia, by policjanci nie natrafiali podczas kontroli na przypadki, w których osoby prowadzące pojazd posiadają orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

Minionej doby dzielnicowi ze zgorzeleckiej komendy podczas wspólnego patrolu z funkcjonariuszem z Niemiec zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Citroen. Jak pokazało sprawdzenie w dostępnych bazach danych 36-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego miał cztery sądowe zakazy kierowania pojazdami.

 

 

Przypominamy, że gdy osoba posiadająca sądowy zakaz kierowania pojazdami pomimo to będzie prowadzić samochód popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie sąd orzeka obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama