Jesteś zadowolony z ostatniej wizyty u specjalisty? NFZ dzwoni z ankietą

Jeśli niedawno leczyłeś się u lekarza specjalisty, może zadzwonić do Ciebie ankieter w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia.

You are currently viewing Jesteś zadowolony z ostatniej wizyty u specjalisty? NFZ dzwoni z ankietą
Hand with pen over application form

NFZ: „Pytamy o opinię na temat opieki nad pacjentem w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej. Badanie jest anonimowe, a ankieter zada kilka pytań. Dzięki badaniu ankietowemu chcemy sprawdzić, jak pacjenci oceniają jakość opieki w trakcie leczenia.”

Ankieterzy zapytają o:

 • sprawność w zapisaniu pacjentów na wizytę
 • zachowanie i postawy pracowników rejestracji
 • zaangażowanie lekarza
 • stopień zrozumiałości informacji przekazywanych pacjentowi
 • prawdopodobieństwo polecenia placówki w przyszłości.
  Każdy z tych obszarów możesz ocenić w skali od 0 do 10.

SPRAWDŹ: Jak mogą Ci pomóc organizacje pacjentów?

Oddajemy głos pacjentom, chcemy poznać ich opinie
Dzięki badaniu chcemy sprawdzić, jak pacjenci oceniają jakość opieki w placówkach, w których się leczą. To ważny element strategii rozwoju NFZ.

– Monitorujemy jakość i dostępność do świadczeń opieki zdrowotnej. Dlatego tak ważna jest dla nas opinia pacjentów na temat warunków udzielania świadczeń w placówkach leczniczych. Dzięki ankiecie chcemy poznać zdanie pacjentów o funkcjonowaniu placówek, w których się leczą i wskazać te obszary, które wymagają poprawy. Zachęcam do podzielenia się swoją opinią. Każdy głos jest dla nas bardzo ważny – podkreśla Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ankieterzy mogą zadzwonić do Ciebie od poniedziałku do soboty, w godzinach 8.00-18.00.

To już nasze czwarte badanie ankietowe. Poprzednie dotyczyły leczenia szpitalnego i porad w POZ.

WAŻNE:

Nie badamy przebiegu leczenia i kwestii medycznych oraz terapeutycznych. Sprawdzamy natomiast jakość i sprawność obsługi pacjentów w poradniach specjalistycznych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Start badania jakości świadczeń medycznych w IKP

Jakimi danymi dysponują ankieterzy?
Ankieta jest anonimowa. Ankieterzy znają:

 • numer telefonu
 • płeć pacjenta
 • placówkę, w której pacjent się leczył
 • datę skreślenia pacjenta z harmonogramu przyjęć, prowadzonego przez tę placówkę.
  Ankieterzy nie znają Twojego imienia i nazwiska oraz numeru PESEL. Nie dysponują też informacjami wrażliwymi, np. z których świadczeń medycznych korzystałeś.

 

Informacje, których nie powinieneś podawać
W trakcie rozmowy nie podawaj żadnych informacji o sobie, zwłaszcza danych osobowych, czy informacji o świadczeniu, z którego korzystałeś. To kluczowe dla Twojego bezpieczeństwa.

Ankieterzy zadadzą tylko pięć pytań, zawsze uprzedzą, że dzwonią w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie potrzebują innych danych, niż te, do których otrzymali dostęp.

Masz wątpliwości? Zadzwoń na infolinię NFZ
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, które dotyczą tożsamości ankieterów i samego badania, skontaktuj się z naszą infolinią. Zadzwoń pod bezpłatny numer 800 190 590. Infolinia pracuje przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Bezpłatna infolinia NFZ. Jesteśmy dostępni przez całą dobę

Gdy ankieter poprosi Cię o ocenę świadczenia, które nie miało miejsca, koniecznie poinformuj nas o tym. Taka sytuacja może wynikać z pomyłki w numerze telefonu. Zakończ rozmowę i zadzwoń na infolinię NFZ zawsze, gdy zachowanie ankieterów wzbudzi Twoje wątpliwości.

Źródło: NFZ
Fot.: Adobe Stock

Loading

Reklama
Reklama