Zatrzymany po pościgu

Nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ myślał, że jest osobą poszukiwaną.

You are currently viewing Zatrzymany po pościgu

Podczas nocnej służby na terenie miasta policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy zauważyli kierującego pojazdem marki Volkswagen, który na ich widok gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Ten jednak zlekceważył nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania i kontynuował jazdę. Po krótkim pościgu kierujący porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany.

Jak się okazało uciekinierem był 42-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Policjantom tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ myślał, że jest osobą poszukiwaną.

Podczas podjętej interwencji sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Funkcjonariusze przy mężczyźnie zabezpieczyli woreczki foliowe z marihuaną i metamfetaminą. Natomiast tester narkotykowy wykazał, że 42-latek jest pod ich wpływem.

Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Taka samą karą zagrożone jest kierowanie wbrew sądowemu zakazowi.

Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 3 lat.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama