Spotkanie z dziennikarzami

Poniedziałkowe spotkanie z korespondentami zagranicznymi pracującymi dla polskich, niemieckich, luksemburskich, holenderskich, greckich, włoskich, hiszpańskich i japońskich mediów.

You are currently viewing Spotkanie z dziennikarzami

Dziennikarzy, członków Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej w Niemczech, „przywiózł” do nas z Berlina Tomasz Lejman, korespondent telewizji Polsat, który odwiedził nas we wrześniu w związku z kontrolami granicznymi.

Teraz, razem ze swoimi kolegami z Berlina, przyjechał by porozmawiać o życiu i współpracy na pograniczu, ale też zobaczyć codzienność naszych miast. Oprócz naturalnej ciekawości jaką budzą miasta podobne do Zgorzelca i Gӧrlitz, kontekst tej wizycie nadały również zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego.

 

 

Niestety, żyjemy w czasach niespokojnych, pełnych napięć i konfliktów, dlatego nie sposób całkowicie uniknąć podczas takich spotkań tematów politycznych. Nie był to jednak dominujący, a jeden z wielu tematów spotkania.

Popołudniową część wizyty zdominowały tematy kulturalne, w tym zaczynający się dzisiaj Nyski Festiwal Filmowy, który przedstawiła gościom dyrektorka wydarzenia Ola Staszel

Źródło: Burmistrz Zgorzelca – Rafał Gronicz

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama