Duet na bakier z prawem

Wsiadł za kierownicę mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wybrał się w podróż z kobietą, która poszukiwana była przez wymiar sprawiedliwości.

You are currently viewing Duet na bakier z prawem

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni podczas nocnej służby na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że 44-latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna podróżował razem z 45-letnią pasażerką, która poszukiwana była przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 60 dni więzienia.

Nieodpowiedzialny kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Kobieta trafiła już do aresztu.

 

 

Przypominamy, że sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, np. prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. Gdy osoba pomimo zakazu będzie kierować pojazdem to popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka również obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama