Zabezpiecz altankę przed kradzieżą

Sezon działkowy trwa. Choć działkowicze często odwiedzają swoje ogródki to i tak narażeni są na włamania do altanek i kradzieże. Dlatego tak ważnym elementem w dbaniu o swoje mienie jest prawidłowe zabezpieczenie zarówno domków jak i narzędzi ogrodniczych.

You are currently viewing Zabezpiecz altankę przed kradzieżą
Okres wiosenny sprzyja zarówno pracom ogrodowym jak również relaksowi na działce. Niestety gdy dostęp do naszego ogródka lub altanki będzie zbyt łatwy możemy spodziewać się tam odwiedzin nieproszonych gości. Aby uniknąć włamania, kradzieży, czy zniszczeń warto przestrzegać kilku zasad, aby nie narazić się na straty finansowe.
Pamiętaj, aby za każdym razem sprawdzić zabezpieczenia altanki, a w razie potrzeby zamontować nowe drzwi, kraty bądź rolety w oknach.

 

 

Wszystkie narzędzia, wartościowe przedmioty, czy meble ogrodowe starajmy się schować tak, aby były niewidoczne dla złodzieja.
Warto spisać numery seryjne urządzeń, sprzętu, który pozostawiamy na działce. Zachowajmy dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu, wartościowe przedmioty można oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną;
O bezpieczeństwo ogródków warto zadbać wspólnie z sąsiadami. Zwracajmy uwagę na obce osoby, które podejrzanie się zachowują.
Wszelkie zagrożenia, należy na bieżąco zgłaszać policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego właściwego dla rejonu na którym jest działka.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Fot. Mariusz Pozorski

Loading

Reklama
Reklama