Zarzuty za kradzież mienia i nie tylko

Do 7,5 roku więzienia grozi mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego za kradzież kamer monitoringu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu.

You are currently viewing Zarzuty za kradzież mienia i nie tylko

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 42-latka poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 16 dni pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyzna dodatkowo podejrzewany był o kradzież kamer monitoringu z terenu budowy w Bogatyni. Policjanci w wyniku podjętych działań odzyskali skradzione mienie, którego wartość pokrzywdzony wycenił na kwotę ponad 8 tysięcy złotych.

 

 

W wyniku analizy prowadzonych postępowań oraz na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 42-latkowi funkcjonariusze przedstawili zarzuty nie tyko za kradzież kamer, ale również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu.

W związku z tym, że podejrzany był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu za które odbywał karę pozbawienia wolności teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama