Rozmawiały z dziećmi o „Bezpiecznej drodze do szkoły”

Zgorzeleccy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzą spotkania z przedszkolakami i uczniami klas pierwszych.

You are currently viewing Rozmawiały z dziećmi o „Bezpiecznej drodze do szkoły”

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z drogówki, wydziału prewencji, a także dzielnicowi spotykają się z uczniami szkół, przedszkoli oraz z ich pedagogami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem w ramach akcji policjantki ze zgorzeleckiej komendy spotkały się z przedszkolakami z „Akademii Malucha”.

Podczas spotkania z najmłodszymi funkcjonariuszka omówiła podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, nie tylko pieszo, ale również na rolkach, rowerze, hulajnodze, a także wskazała jak bezpiecznie podróżować samochodem. Jednocześnie wskazała jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym.

 

 

Przypomniała dzieciom o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia oraz jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki.

Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 ustawy – Prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej. Nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych. Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły, powinni pamiętać o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni, w miejscach do tego przeznaczonych, pamiętając o innych uczestnikach ruchu.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama