Skradzione mienie oraz narkotyki zabezpieczone u jednego z mieszkańców powiatu zgorzeleckiego

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego podejrzanemu o paserstwo skradzionego mienia oraz posiadanie narkotyków.

You are currently viewing Skradzione mienie oraz narkotyki zabezpieczone u jednego z mieszkańców powiatu zgorzeleckiego

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został powiadomiony o włamaniu do jednego z kontenerów morskich znajdujących się na terenie posesji w Zgorzelcu. Sprawcy pokonując zabezpieczenia weszli do środka skąd ukradli cztery klimatyzatory. Wartość utraconego mienia pokrzywdzony wycenił na 10 tysięcy złotych.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy Nysa podjęli w tej sprawie czynności operacyjne w wyniku których ustalili miejsce, gdzie skradzione klimatyzatory mogą się znajdować. Przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych na terenie jednej z posesji w gminie Sulików skutkowały odzyskaniem skradzionego mienia. Oprócz klimatyzatorów funkcjonariusze ujawnili również kompresor budowlany, który jak się później okazało został skradziony z terenu Niemiec, a jego wartość wyniosła ponad 60 tysięcy złotych.

 

 

Dalsze działania w tej sprawie skutkowały zatrzymaniem 45-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o paserstwo skradzionych przedmiotów. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili woreczek oraz plastikowy pojemnik z krystaliczną substancją. Badania wykazały, że była to metamfetamina w ilości z której można przygotować ponad 300 porcji handlowych tego narkotyku.

45-latek na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał już zarzuty paserstwa oraz posiadania środków psychotropowych. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dlatego teraz grozić mu może do 6 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama