Trzech drogowych przestępców zatrzymanych podczas minionego weekendu

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego podczas minionego weekendu zatrzymali trzech kierujących którzy popełnili przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

You are currently viewing Trzech drogowych przestępców zatrzymanych podczas minionego weekendu

W ciągu minionego weekendu policjanci w wyniku prowadzonych pościgów zatrzymali dwóch kierujących, którzy pomimo nadawanych im sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymali się do kontroli drogowej, popełniając tym samym przestępstwa. Przypominamy, że jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych należy zwolnić i zatrzymać pojazd. W przeciwnym razie grozi nam odpowiedzialność karna.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy, którzy pełnili nocną służbę na terenie Bogatyni. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Ten jednak zlekceważył nadawane mu sygnały do zatrzymania pojazdu i kontynuował jazdę. Funkcjonariusze po kilku minutach ujawnili pojazd na jednej z ulic w Bogatyni a w pobliżu trzech mężczyzn. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili kierującego, którym okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna zanim trafił do zgorzeleckiej komendy pojechał do szpitala na badania.

 

 

Kolejnego dnia policjanci z Referatu Prewencji bogatyńskiego komisariatu nadali kierującemu pojazdem marki Kia sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu, ten jednak zaczął uciekać. Po przejechaniu kilku kilometrów uderzył w betonową zaporę, uszkodził pojazd i został zatrzymany. Jak się okazało 41-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiadał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany celem odbycia 4 dni zastępczej kary aresztu. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy.

Podczas weekendu policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni wyeliminowali z ruchu drogowego jeszcze jednego drogowego przestępcę. Tym razem 41-latek kierował pojazdem marki Volkswagen posiadając trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów oraz siedem decyzji o cofnięciu uprawnień.

Teraz wszyscy za popełniony przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama