Dzięki obywatelskiej interwencji trafiła w ręce policji

Kierując pojazdem marki Opel uderzyła w zaparkowane samochody. Chciała uciec z miejsca zdarzenia ale została ujęta przez mieszkańców pobliskiej kamienicy.

You are currently viewing Dzięki obywatelskiej interwencji trafiła w ręce policji

W niedzielę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o pojeździe marki Opel, który wjechał w inne zaparkowane samochody. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki. Jak się okazało mieszkańcy pobliskiej kamienicy usłyszeli odgłosy zderzenia pojazdów. Po wyjściu na zewnątrz zauważyli jak z samochodu wysiadają dwie kobiety oraz mężczyzna. Kierująca wraz z pasażerem próbowali oddalić się z miejsca zdarzenia dlatego zostali ujęci przez mieszkańców i przekazani w ręce policjantów.

Funkcjonariusze zbadali 31-letnią kierującą alkomatem, który wykazał, że ma ona w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Dodatkowo kobieta miała cofnięte decyzją starosty uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych, grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, kary pieniężnej od 5000 zł do 60 000 zł może grozić kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

 

 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych, grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, kary pieniężnej od 5000 zł do 60 000 zł może grozić kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. wania

    Dostanie „nasty” zakaz do prowadzenia pojazdów zapłaci kolegium i będzie mieć to w du..e i dalej będzie jeździć

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama