Przemycali narkotyki z Czech do Polski

Czterech mężczyzn w wieku 21, 23 i 33 lat najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Wszyscy podejrzani są o przywóz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z Czech do Polski znacznej ilości środków odurzających.

You are currently viewing Przemycali narkotyki z Czech do Polski

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy NYSA w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację o przemycie narkotyków z Czech do Polski. W tej sprawie podjęli szereg czynności mających na celu udaremnienie tego procederu. Efektem działań było zatrzymanie czterech mężczyzn oraz zabezpieczenie znacznej ilości marihuany.

Zatrzymani poruszali się trzema pojazdami i po przekroczeniu granicy w jednej z pobliskich miejscowości przekazali sobie torbę z pakunkiem po czym kierowali się w stronę Zgorzelca. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego współpracując z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki, zatrzymali pojazdy, którymi poruszało się czterech mężczyzn w wieku 21, 23 i 33 lat. W jednym z samochodów funkcjonariusze ujawnili torbę z pakunkiem.

 

 

Mężczyźni trafili do zgorzeleckiej komendy, gdzie przeprowadzone badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to niemal 2,5 kilograma marihuany. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty za przywóz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z terenu Czech do Polski znacznej ilości środków odurzających.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanych najsurowszy, izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

Za popełniony czyn grozi im grzywna i kara pozbawienia wolności od lat 3 do 20.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama