Dobra informacja dla kierowców

Litr diesla kosztuje obecnie przeciętnie 7,09 zł, o 5 gr mniej niż przed tygodniem. Za litr benzyny Pb95 kierowcy płacą 6,71 zł, tj. o 2 gr mniej — poinformowali w środę analitycy portalu e-petrol.pl.

You are currently viewing Dobra informacja dla kierowców

Z najnowszego badania portalu e-petrol.pl wynika, że najbardziej względem ubiegłego tygodnia potaniał olej napędowy — o 5 gr/l. Obecnie przeciętna cena diesla na stacjach to 7,09 zł/l. O 2 gr/l mniej niż przed tygodniem kierowcy płacą za tankowanie benzyny 95-oktanowej, oferowanej w średniej cenie 6,71 zł/l. „Od ostatniego notowania stabilne pozostają natomiast średnie ceny Pb98 i autogazu, które wynoszą 7,39 i 3,19 zł/l” — zauważyli analitycy.

Portal zwrócił uwagę, że na paliwowej mapie Polski wyróżniają się województwa: łódzkie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie. „W pierwszym z nich najmniej kosztuje benzyna 95-oktanowa i LPG: 6,61 i 3,16 zł/l (ta sama cena gazu dotyczy Kujaw i Pomorza). Na Warmii i Mazurach z ceną 7,02 zł/l najtańszy jest olej napędowy” — wynika z danych e-petrol.pl.
Według analityków portalu najdrożej jest natomiast na Dolnym Śląsku i Mazowszu. „W południowej części Polski najwięcej płaci się za litr Pb95 — 6,77 zł, oraz za LPG — 3,24 zł. W centralnej Polsce tyle samo kosztuje popularna benzyna oraz obowiązują najwyższe ceny diesla — za jego litr płaci się tam średnio 7,19 zł” — wskazało e-petrol.pl.
Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Morawiecki najlepszy premier

    fajnie,to dzięki Pisowi wszystko tanieje

  2. Kigon

    A to ciekawe, bo w Zgorzelcu i okolicy benzyna zdrożała o kilka groszy w stosunku do poprzedniego tygodnia i w wielu stacjach niebezpiecznie zbliżyła się do granicy 7 złotych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama