Dolnośląskie śniadanie biznesowe w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku

Wydarzenie skierowane było do przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

You are currently viewing Dolnośląskie śniadanie biznesowe w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku

Spotkanie rozpoczął Burmistrz Pieńska Jan Magda serdecznie witając wszystkich przybyłych na wydarzenie.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się o istniejących możliwościach wsparcia oraz porozmawiać z przedstawicielami Zarządu Województwa i dolnośląskich instytucji otoczenia biznesu o bieżących tematach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w naszym regionie.

Zaprezentowano: ofertę Inkubatora Przedsiębiorczości triQube, ofertę wsparcia dla MŚP w postaci dotacji, pożyczek i projektów, możliwości wsparcia finansowego dla przedsiębiorstw w nowej perspektywie Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027,  kwestie dotyczące propozycji dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski wraz z podległymi mu instytucjami przekazał szereg informacji o wsparciu dla małych i średnich przedsiębiorstw”.

Cieszyć może frekwencja podczas spotkania. Wzięli w nim udział Włodarze Gminy Pieńsk i Węgliniec, a także liczni przedsiębiorcy.

Po prezentacjach była możliwość indywidualnych rozmów z ekspertami.

O wypowiedź poprosiłem obecnego na spotkaniu Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pieńsku:

„Większość Polaków i Europejczyków pracuje w małych i średnich przedsiębiorstwach. Aby rozwijać nasz region, musimy stawiać na te podmioty. Cieszymy się więc, że na terenie Gminy Pieńsk włodarze województwa postanowili przedstawić szereg mechanizmów wsparcia lokalnym przedsiębiorcom” – komentuje Łukasz Brodziak.

Miejmy nadzieję, że przedstawione formy wsparcia okażą się pomocne i uda się pozyskać kolejne środki dla Pieńska i okolic.

Fot. Mariusz Pozorski

Materiał Telewizji Regionalnej TVT

Loading

Ten post ma 5 komentarzy

 1. smutny radny

  był pan chmurka?

 2. Inżynier Kuba

  Będą jakieś ulgi dla absolwentów politechniki?

 3. Olo

  Mam takie małe pytanko: czy informacja o tym spotkaniu była gdzieś rozplakatowana na mieście, czy też przedsiębiorcy miejscowi byli o tym informowani, czy tylko informacja była wrzucona w Internecie na stronie urzędu. Pytam bo po prostu nie wiem.

 4. Lisek

  Skoro taki EUROREGION to gdzie ci Niemcy i Czesi, i ta współpraca EUROREGIONALNA?

 5. Mieszkaniec

  Kuźwa!Za naszą kasę znowu robią sobie kampanie. Zlot lokalnych z wybranej opcji samorządowców, a gdzie ci tz. Przedsiębiorcy?Coś to cieniutko.! Aż ciśnie się na usta nieprzyzwoite słowo.!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama