Był poszukiwany listem gończym

Na terenie gminy Pieńsk funkcjonariusze z tamtejszego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Ale na tym nie koniec policyjnej interwencji.

You are currently viewing Był poszukiwany listem gończym

Policjanci z Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Pieńsku podczas nocnej służby na terenie gminy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. 37-latek w organizmie miał prawie promil alkoholu. Było to równoznaczne z zakończeniem jazdy i zabraniem prawa jazdy.

 

 

Kierujący zadzwonił do znajomego, aby ten odebrał samochód. Gdy pojawił się na miejscu, policjanci sprawdzili mężczyznę w dostępnych bazach danych. Wówczas okazało się, że jest poszukiwany na podstawie zarządzenia oraz listu gończego wydanych przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu. Ma on do odbycia łączną karę roku i dwóch miesięcy więzienia.

Poszukiwany trafił już do aresztu, a nietrzeźwy kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Może mu grozić oprócz punktów karnych, grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. .

    Co za agent

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama