Podziękowania za udział w akcji poszukiwawczej 14-letniego mieszkańca Bogatyni

Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Jarosław Burdzy pragnie serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom oraz służbom zaangażowanym w poszukiwania zaginionego mieszkańca Bogatyni. Szczególne podziękowania kieruje do ratowników z OSP w Bogatyni między innymi z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej za ich profesjonalizm i determinację. Dzięki podjętym działaniom udało się odnaleźć zaginionego.

You are currently viewing Podziękowania za udział w akcji poszukiwawczej 14-letniego mieszkańca Bogatyni

Poszukiwania osób zaginionych to czynności, w trakcie których nierzadko konieczne jest zorganizowanie w bardzo krótkim czasie sporych sił do działania. W takiej sytuacji także możliwość wykorzystania dodatkowego sprzętu będącego na wyposażeniu innych służb niż Policja, jest nieoceniona. Kiedy znika osoba chora, wymagająca pomocy czy niezdolna do samodzielnej egzystencji, wiadomo, że liczy się dosłownie każda minuta. Niejednokrotnie jest to walka o życie i zdrowie ludzkie. Podobnie było w przypadku zaginięcia 14-letniego mieszkańca Bogatyni.

 

 

Po uzyskaniu informacji o zaginięciu policjanci z całego powiatu zgorzeleckiego podjęli czynności mające na celu odnalezienie chłopca. Do prowadzonych działań włączyli się mieszkańcy oraz funkcjonariusze z OSP w Bogatyni między innymi z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej.

Dzięki wspólnym działaniom po kilku godzinach od przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu udało się odnaleźć chłopca.

Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Jarosław Burdzy pragnie serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom oraz służbom zaangażowanym w poszukiwania zaginionego mieszkańca Bogatyni. Szczególne podziękowania kieruje do ratowników z OSP w Bogatyni między innymi z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej za ich dyspozycyjność, profesjonalizm i determinację.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama