Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 42-latkowi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna kierując pojazdem marki Audi zlekceważył nadawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe i kontynuował jazdę.

You are currently viewing Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podjęli pościg za kierującym pojazdem marki Audi, który pomimo nadawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie wykonał polecenia zatrzymania pojazdu. Funkcjonariusze rozpoznali kierującego, który po wjechaniu w kompleks leśny porzucił pojazd i uciekł pieszo. O całym zdarzeniu został powiadomiony dyżurny i pozostałe patrole będące w służbie.

Po kilku godzinach policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali uciekiniera na terenie Bogatyni. Jak się okazało 42-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz za popełnione czyny odpowie przed sadem.

 

 

Przypominamy, że zgodnie z art. 178b Kodeksu Karnego: „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Pamiętajmy, że jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych należy zwolnić i zatrzymać pojazd. W przeciwnym razie może nam grozić odpowiedzialność karna.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Anonim

    A , to.dla czego , policja wjechała mi.na posesję , bez pościgu rzucili na glebę skuli i w efekcie klepnięto mi właśnie art, 178 b

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama