BOGATYNIA – Rajd rowerowy – „Tour de Tripoint”

2024 to wyjątkowy rok dla Europy. Czekają nas wybory do Parlamentu Europejskiego oraz 20 rocznica wstąpienia do Unii Europejskiej 10 krajów. Czeka nas także Tour de Tripoint – niezwykły rajd rowerowy wokół Trójstyku trzech państw europejskich: Polski, Czech i Niemiec, zwanych Małym Trójkątem (z uwagi na powstanie Związku Miast, którego głównym celem jest reprezentacja wspólnych interesów w ujęciu ponad granicznym).

You are currently viewing BOGATYNIA – Rajd rowerowy – „Tour de Tripoint”

Nadchodzące wydarzenie odbędzie się z inicjatywy Parlamentu Europejskiego!

Kiedy: 11 maja 2024

Gdzie: start i meta w Zittau (Niemcy)

Cena: wydarzenie darmowe

Ilość miejsc: 300

Zapisy: 10.04 na: www.tourdetripoint.com

Dla kogo to wydarzenie?

Dla każdego. Głównym celem rajdu nie jest rywalizacja, lecz integracja i czerpanie przyjemności z aspektów sportowych oraz rekreacyjnych. Dlatego też do udziału zachęcamy zarówno zawodowych kolarzy, amatorów, jak i osoby pragnące zadebiutować w tego rodzaju wydarzeniu. Proponowane trasy zostały przygotowane tak, aby poradził sobie z nią każdy, kto w jakikolwiek sposób ma do czynienia ze sportem i czuje się na siłach.

3 miasta, 1 cel – integracja ponad podziałami!

Na dwóch proponowanych trasach Trójziemi: 50 oraz 80 kilometrów, uczestnicy będą mieli okazję przeżycia intensywnej kolarskiej przygody oraz prawdziwej podróży przez trzy różne kultury, które jak nigdzie indziej – przenikają się wzajemnie, tworząc unikalne środowisko. To również świetna okazja do połączenia integracji kulturowej i sportu w zapierającym dech w piersiach otoczeniu i wyjątkowym towarzystwie.

Rajd rozpoczyna i kończy się w malowniczym niemieckim miasteczku Zittau i prowadzi dalej przez Niemcy, Czechy i Polskę, skupiając swój główny trzon na trójgranicznej ziemi. Trasa wiedzie przez urokliwe wioski, malownicze lasy oraz delikatne pagórki kotliny Żytawskiej, aż do Bogatyni oraz do Hrádek nad Nisou, gdzie na uczestników czekać będą specjalnie przygotowane punkty bufetowe – umożliwiające uzupełnienie energii oraz poznanie lokalnych specjałów, charakterystycznych dla danego regionu.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników atrakcyjne gadżety w postaci pakietów startowych, profesjonalne oznakowanie tras, a także zabezpieczenie logistyczne i medyczne.

Tour de Tripoint to nie tylko sportowe wyzwanie, ale również podróż przez trzy różne kultury, które łączą się na jednej trasie. To kilometry pełne przygód, smaków i spotkań, tworzących niezapomnianą rowerową przygodę.

Harmonogram:

8:00-10:00 – Rejestracja, wydawanie pakietów startowych i gadżetów pamiątkowych.

10:00-11:00 – Start obu dystansów w ustalonych wcześniej grupach.

12:00-19:00 – Otwarcie mety, wręczenie medali, wspólny posiłek i integracja na mecie w Zittau (DE).

Wkrótce prześlemy uczestnikom szczegółowy harmonogram, dokładne miejsce startu/mety oraz końcowy przebieg trasy.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama