BOGATYNIA – II Forum Sołeckie Ziemi Łużyckiej – Miejsce Spotkań i Rozwoju

9 lutego 2024 roku, Bogatyński Ośrodek Kultury stał się gospodarzem II Forum Sołeckiego Ziemi Łużyckiej.

You are currently viewing BOGATYNIA – II Forum Sołeckie Ziemi Łużyckiej – Miejsce Spotkań i Rozwoju

Wydarzenie, którego pomysłodawcą jest Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz już po raz drugi zgromadziło kluczowych graczy lokalnych społeczności: sołtysów, przedstawicieli rad sołeckich, Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń z powiatu zgorzeleckiego. Celem spotkania było poszukiwanie nowych dróg dla rozwoju lokalnych społeczności

Pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Forum skupiło uwagę na istotnych kwestiach rozwoju lokalnego. Uczestnicy podzielili się doświadczeniami i omówili wyzwania, przed którymi stoją ich społeczności, szukając sposobów na ich przezwyciężenie.

 

 

Jednym z najciekawszych punktów Forum były warsztaty kulinarne dla Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzone przez Katarzynę Gubałę, szerszej publiczności znaną z popularnego, telewizyjnego formatu śniadaniowego.
Warsztaty kulinarne „Zdrowie w kwadrans, czyli z grządki na stół” zachęciły do korzystania z lokalnych produktów i promowania zdrowego odżywiania, łącząc tradycyjne metody z nowoczesnym podejściem do kuchni.

Forum stało się okazją do nawiązania nowych kontaktów i zacieśniania już istniejących współprac. Wymiana poglądów i doświadczeń między uczestnikami podkreśliła wartość dialogu i wspólnych inicjatyw w dążeniu do rozwoju lokalnych społeczności
Forum Sołeckie Ziemi Łużyckiej okazało się być ważnym krokiem w kierunku integracji i rozwoju lokalnych społeczności. Warsztaty i dyskusje ukierunkowały uczestników na przyszłe działania, podkreślając znaczenie współpracy i zaangażowania w budowanie lepszej przyszłości dla regionu.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama