BOGATYNIA – Spotkanie autorskie z dr Joanna Ławicka

Spotkanie autorskie z dr Joanna Ławicka z Fundacja Prodeste w Bogatyński Ośrodek Kultury już za nami.

You are currently viewing BOGATYNIA – Spotkanie autorskie z dr Joanna Ławicka

Spotkanie z autorką wielu publikacji poruszających temat autyzmu i osób funkcjonujących w spektrum, było kontynuacją szerokiego projektu „Autyzm, to takie coś…”, którego koordynatorką jest Ewelina Jackowska. – Temat autyzmu zakreśla coraz większe kręgi i dotyczy przecież nie tylko samych osób w spektrum, ale też rodziców, nauczycieli, pedagogów, współpracowników itd…

Sama pracując w szkole widzę jak z roku, na rok ten temat jest nam bliższy. Uważam, że powinniśmy rozwijać naszą świadomość w tym obszarze, aby dzieciom w spektrum żyło się dobrze, aby czuły, że są częścią wspólnego świata. Ale te zmiany nie zajdą, jeśli my sami nie zaczniemy zmiany w naszych głowach!

Są spotkania, są konferencje, do naszego Bogatyńskiego Ośrodka Kultury przyjeżdżają uznani specjaliści z całego kraju, a na te spotkania nauczycieli i rodziców, przychodzi zdecydowanie za mało. Marzę o tym, żeby na przyszłych spotkaniach frekwencja była coraz większa. Jak mamy pomagać dzieciom w spektrum, jeśli zamiast zdobywać wiedzę od najlepszych i w dodatku całkowicie za darmo, wolimy pozostać w domach – wyznała Ewelina Jackowska.

Dr Joanna Ławicka jest autorytetem w obszarze odmiennej ścieżki rozwojowej, mówiła o różnych obliczach spektrum, o stereotypach, o tym dlaczego część z nas boi się osób z autyzmem… Znalazło się też miejsce na pytania od publiczności. Jej wizyta w Bogatyni była okazją do promocji książek „Jarzmo. Spektrum przemocy” i „Człowiek w spektrun autyzmu. Podręcznik pedagogiki empatycznej”, którch dr Ławicka jest autorką oraz „Spektrum autyzmu i stosowana analiza potrzeb”, jako współautorka.

Spotkanie, które poprowadził Marcin Woroniecki, Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, na długo pozostanie w pamięci uczestników, którym temat autyzmu jest (z jakichś powodów) bliski.
Pracownikom Bogatyńskiego Ośrodka Kultury serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji i świetną oprawę wydarzenia. Słowa uznania za wsparcie kierujemy do Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, a uczestnikom dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Fot. Krzysztof Kasprzyk
bogatynia.info.pl
Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama