BOGATYNIA – XII Rajd Rowerowy i Pieszy pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Działoszynie

14 października, w przededniu 39. rocznicy zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Stowarzyszenie Sekcja Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur” zorganizowało rajd do pomnika.

You are currently viewing BOGATYNIA – XII Rajd Rowerowy i Pieszy pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Działoszynie

O godzinie 7:00 rano 24 osobowa grupa piechurów wyszła w ponad 18 km wędrówkę. Rowerzyści wyjechali o godzinie 10:00 w ok. 20 osobowej grupie, w której jechali m.in. burmistrz Wojciech Dobrołowicz (po raz 4) i przewodniczący NSZZ „Solidarność ’80” z KWB Turów Piotr Kubiś (już ponad 10 raz). Każdy uczestnik, otrzymał na starcie: baton energetyczny, okolicznościową przypinkę i wlepkę. Wyjazd rowerami, zachmurzone niebo i dosyć ciepło (ok. 18 stopni).

 

 

Jednak nic nie jest stałe i ok. godziny 11:00 nieśmiało zaczął podać deszcz i temperatura spadła do ok. 11 stopni. Doszliśmy i dojechaliśmy do Działoszyna w coraz mocniejszych strugach deszczu. Proboszcz parafii św. Bartłomieja w Działoszynie ks. Ryszard Kulpa odmówił krótką modlitwę w intencji bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie rajdowicze złożyli kwiaty pod pomnikiem kapelana „Solidarności”, który usytuowany jest przy kościele. Później przeszliśmy do „Kuźni” – lokalu pani Krystyny Proch na gorące napoje, potrawy oraz pyszne ciasto. Po rozgrzaniu się, rowerzyści wsiedli na swoje stalowe rumaki w drogę powrotną. Niestety deszcz się rozhulał, przemoczeni wróciliśmy do domu.

Rajd jest zakończeniem sezonu rowerowego, dlatego po rajdzie spotkaliśmy się aby podsumować miniony sezon. W trakcie spotkania, została przeprowadzona loteria, gadżetów ufundowanych przez sponsorów tj. związki zawodowe kopalni i elektrowni.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów rajdu:

NSZZ „Solidarność” KWB „Turów”,
NSZZ „Solidarność” Elektrowni Turów,
ZZ Pracowników Elektrowni Turów,
NSZZ „Solidarność ’80” KWB „Turów”,
ZZ Pracowników Ruchu Ciągłego Elektrowni Turów natomiast Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia Wojciechowi Dobrołowiczowi za ufundowanie gorącego poczęstunku.

relacja: Sławomir Kałka
zdjęcia: Marzena Drozdowska, Honorata Jakiel i Franciszek Romaniak

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama