BOGATYNIA – Młodzi artyści o dwóch duszach

W dniu 24 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się finał powiatowy XVII Festiwalu Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim.

You are currently viewing BOGATYNIA – Młodzi artyści o dwóch duszach

Ponad 100 uczestników z 12 szkół powiatu zgorzeleckiego, w tym aż siedem z gminy Bogatynia, 3 bogatyńskie przedszkola i ponad 20 prezentacji w języku angielskim: piosenki, scenki, skecze, wiersze, monolog, stand-up, teatr jednego aktora – słowem wielka językowa przygoda w artystycznej odsłonie. To wszystko pod honorowym patronatem Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza.

WYNIKI:

I miejsce:
Maja Rachwalska, Anastasiia Saienko (SP3 Zgorzelec) oraz Tymoteusz Handke, Urszula Leszczyna, Iryna Zemba, Sandra Stribrna (SP Zawidów),

II miejsce:
Maja Szcześniak, Dominika Wójcik, Natalia Bogusiewicz, Michalina Stawiarska, Wiktoria Chmielowska (SP Działoszyn),

III miejsce:
Joanna Masełko (ZSZ Bogatynia) oraz Ignacy Bilewski, Zuzanna Turczyńska, Karol Mielcarek (SP Zawidów),

Wyróżnienia:

Alicja Zdybel (Liceum Cogito Zgorzelec); Klaudia Tymczyna, Amelia Furmanek, Angelika Bogusiewicz (LO Bogatynia); Maja Abramczyk, Bianka Soroczyńska (SP3 Bogatynia); Nadia Ambrożewicz (ZSP Porajów); Natalia Nowacka (ZSP Porajów).

Nagroda Starosty Zgorzeleckiego dla najmłodszego uczestnika Festiwalu: Kajetan Stuliński (SP4 Bogatynia)
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostę Zgorzeleckiego, Burmistrza MiG Bogatynia, Macmillan Polska Sp. z o.o., PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów, Kamiennogórską Specjalną Strefę Ekonomiczną Małej Przedsiębiorczości oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe Radomierzyce. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Serdecznie dziękujemy!

 

 

Festiwal narodził się w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Bogatyni w roku 2006. Przetrwał nie tylko reformę oświaty i przeobrażenie placówki w Szkołę Podstawową nr 4, ale też okres nieaktywności podczas pandemii. W latach 2006-2024 tylko na etapie powiatowym zgromadził 1592 uczniów, którzy przedstawili ponad 500 prezentacji. Gościł również uczniów i nauczycieli z Euroregionu Nysa.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy na XVIII edycję Festiwalu – w roku 2025 Festiwal będzie już pełnoletni!

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama