BOGATYNIA – FINAŁ LIGI PŁYWACKIEJ 2022/2023

Na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni 2-go czerwca odbył się FINAŁ LIGI PŁYWACKIEJ zorganizowany przez OSiR w Bogatyni oraz miejscowy UKS PATOMSWIM.

You are currently viewing BOGATYNIA – FINAŁ LIGI PŁYWACKIEJ 2022/2023

Impreza ma już wieloletnie tradycje, które dzięki powszechnemu dostępowi dzieci i młodzieży do nauki i doskonalenia pływania w sekcji pływackiej, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W tegorocznej lidze wzięło udział blisko 200 zawodników rywalizujących w dwóch stylach: dowolnym i grzbietowym na dystansie 25m dla najmłodszych oraz 50m dla młodzieży powyżej dziesiątego roku życia.

Wśród kibiców nie mogło zabraknąć licznie przybyłych rodziców, dziadków jak również władz naszego miasta w osobach burmistrza p. Wojciecha Dobrołowicza, dyrektora OSiR p. Adama Ignatowicza, którzy uświetnili to święto sportu pływackiego wręczając uczestnikom nagrody za udział i najlepsze miejsca w całorocznej rywalizacji. Dostrzeganie przez władze miasta i gminy walorów i skali tego typu działań, wspieranie nas przez współorganizację stwarza bardzo dobry klimat do propagowania pływania jako jednej z kluczowych dla zdrowia form spędzania czasu przez dzieci i młodzież.

 

 

Po trudnych dla sportu i kultury masowej pandemicznych czasach, trenerzy klubu Patomswim składają serdeczne podziękowania rodzicom i ich pociechom za liczny powrót do uprawiania pływania i bardzo częste wspieranie naszych wysiłków by klub mógł się rozwijać . Niewątpliwym fundamentem naszych działań, jest bardzo dobra współpraca z panią Beata Wiśniewską, dyrektorem szkoły, która docenia wkład i zaangażowanie całego środowiska sympatyzującego ze sportem pływackim i wykazuje się dużą wrażliwością i wyrozumiałością podczas różnorakich działań związanych zarówno z codzienną pracą na basenie, jak i organizacją imprez sportowych.

Dziękujemy osobom odpowiedzialnym za obsługę informatyczną panu Robertowi i Dawidowi Sławińskim, wszystkim sędziom, ratownikom i obsłudze technicznej, panu Hubertowi Kulakowi za vouchery dla uczestników, wszystkim wolontariuszom i życzymy również sobie dalszej, owocnej współpracy.

Bohaterami cyklicznych zawodów byli wszyscy uczestnicy, którzy pomimo stresu towarzyszącego każdemu startowi potrafili zaprezentować swoje umiejętności. Wszystkim gratulujemy hartu ducha, odwagi i determinacji. Z bardzo dobrej strony pokazała się grupa zawodników z UKS Energetyk Zgorzelec za co serdecznie gratulujemy.

Już dziś zapraszamy na przyszły rok ligi z jeszcze lepszą organizacją i nagrodami!!!

Szczegółowe wyniki na www.patomswim.pl

Zdobywcy czołowych miejsc w poszczególnych rocznikach:

Kategoria

wiekowa

dziewczynki chłopcy
2017 i młodsi 1

2

3

1 CIUPA FILIP

2 TOMCZAK KAROL

3 GUTOWSKI JULIAN

2016 1 STELMACH LENA

2 NOWAKOWSKA LENA

3 NOWAKOWSKA HANNA

1 MUSIELIŃSKI MIKOŁAJ

2 CHODOROWSKI ANDZEJ (2017)

3 KUCZKO SEWERYN

2015 1 PEREMICKA MALWINA

2 PRUSZKIEWICZ OLGA

3 PIWOWARSKA NATALIA

1 GLAMA PRZEMYSŁAW

2 GUTOWSKI TYMON

3 KUPCZYK MATEUSZ

2014 1 CHODOROWSKA ANITA

2 EMILIA WIKTOR

3 DOMINICZAK POLA

1MEREŻYŃSKI IGOR

2 UBER MACIEJ

3 WOJDAT WOJCIECH

2013 1 FILIPOWICZ SARA

3 BOCHNO NATASZA

2 PEREMICKA HANNA

1 GLAMA KAROL

2 MROZEK FILIP

3 KSIĘŻOPOLSKI MIESZKO

2012 1 SKOCZYLAS JULIA

2 FIKOWSKA LILIANA

3 KUCZKO ZOSIA

1 STELMACH JULIAN

2 GORCZYCA KAROL

3 UBER ANDRZEJ

2011 1 TARASIEWICZ INES

2 GWÓŹDŹ NIKOLA

3 KWAŚNIEWSKA NATALIA

1 KOŁODZIEJ MICHAŁ

2 SZAŁAT WOJCIECH

3 NAWROCKI JAN

2010 1 KUŹMA NATASZA

2 TRYPUĆ WIKTORIA

3 OLSZAK ADRIANNA

1 KOSSOWSKI KRZYSZTOF

2 MAJCHRZAK WOJCIECH

3

2009 (open) 1 TARASIEWICZ BLANKA (3)

2 KADZEWICZNADIA

3 NOWAK MAGDA

1 ŻULEWICZ ADAM

2 BALCER DAWID

3

OPEN 1 SKOCZYLAS NATALIA (1)

2 LECH KORNELIA (2)

3 KAMEDUŁA JULIA

1 KOŁODZIEJ BARTOSZ (1)

2 PEREMICKI ALEKSANDER (2)

3 POŹNIAK KACPER (3)

 

 

Loading

Reklama
Reklama