BOGATYNIA – 41. Turniej Łgarzy

W sobotę, 20 kwietnia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się 41. Turniej Łgarzy.

You are currently viewing BOGATYNIA – 41. Turniej Łgarzy

Werdykt Jury konkursu na Prezentację sceniczną: Jury w składzie Henryk Izydorczyk (przewodniczący Jury) – Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych, Natalia Grzeszczyk – RMF Classic, Marlena Justyńska – Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych, Jan Tomków – Telewizja Regionalna ze Zgorzelca postanowiło:

– Tytuł Króla Łgarzy A.D. 2024, nagrodę finansową ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę rzeczową w postaci „Statuetki Kozła” autorstwa prof. Tomasza Krzpieta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznać Paulinie Potockiej z Białegostoku.

– Drugie miejsce ex aequo i nagrody finansowe równorzędne ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Telewizję Regionalną TVT ze Zgorzelca przyznać dla Ścibora Szpaka. Doktora Absurdu z Krakowa oraz dla Kabaretu „Klub Szyderców Bis” z Poznania.

– Trzecie miejsce i nagrodę finansową ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznać dla Kabaretu „A jak!” z Krakowa.
Dodatkowo Jury postanowiło wszystkim podmiotom satyrycznym biorącym udział w Finale 41. Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni przyznać wyróżnienia i nagrody finansowe.

 

 

Nagroda Publiczności „Szczupłego Andrzeja” A.D. 2024

Bogatyńska Publiczność postanowiła przyznać nagrodę finansową ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia oraz Statuetkę „Szczupłego Andrzeja” autorstwa prof. Tomasza Krzpieta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Paulinie Potockiej z Białegostoku.

Werdykt Jury konkursu na Tekst Satyryczny: Jury w składzie: Agnieszka Litwin, Natalia Grzeszczyk, Artur Andrus, Filip Jaślar, Stanisław Zygmunt postanowiło:

I miejsce i tytuł Księcia Łgarzy A.D. 2024, nagrodę finansową ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz statuetkę „Złotego Kosy” autorstwa prof. Tomasza Krzpieta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznać Piotrowi Skurzyńskiemu z Redy za tekst „Maleńka Apokalipsa”.

II miejsce i nagrodę finansową ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznać Łukaszowi Dukowiczowi z Piotrkowa Trybunalskiego za tekst „Pole nie-bitwy”.
Imprezę ze sceny poprowadził Artur Andrus, a podczas obrad Jury wystąpił Kabaret Jurki.

Fot. BOK.
Nagłośnienie i oświetlenie: Justsound – Nagłośnienie, Oświetlenie, Technika Estradowa
Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych:
http://turniej.com.pl/

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama