BOGATYNIA – Spotkanie poetycko-muzyczne z Piotrem Pilarskim

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni zaprasza na spotkanie poetycko-muzyczne z Piotrem Pilarskim zatytułowane „Animus – serce moje”, które odbędzie się 26 maja 2023 roku o godzinie 16:00.

You are currently viewing BOGATYNIA – Spotkanie poetycko-muzyczne z Piotrem Pilarskim

Piotr Pilarski w teatralny sposób prezentuje swoją poezję m.in. w liceach ogólnokształcących, bibliotekach oraz domach kultury.
Piotr Pilarski to również aktor.

Występował m.in. w teatrze jeleniogórskim oraz na deskach ostrowskiego teatru „Nasz Teatr”. Brał udział w wielu sztukach teatralnych m.in. „Na Parnasie”, gdzie wcielił się w rolę Apollina, „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka, czy „Wyszedł z domu” Tadeusza Różewicza.

 

 

Cyklicznie bierze udział w Narodowym Czytaniu, gdzie towarzyszył m.in. Michałowi Grudzińskiemu, aktorowi Teatru Nowego w Poznaniu czy Laurze Łącz, aktorce Teatru Polskiego w Warszawie.
W 2020 r. kreował rolę Kirkora Narodowym Czytaniu „Balladyny” Juliusza Słowackiego a w 2021 r. rolę Zbyszka w dramacie Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej. Cenna jest również rola „Starszego Pana” z udziałem Grzegorza Wasowskiego, znanego satyryka, syna Jerzego Wasowskiego.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama