BOGATYNIA – Sportowa Olimpiada Dla Osób z Niepełnosprawnościami

W środę 10.05.2023 r. na stadionie przy ul. Sportowej 8a w Bogatyni, odbyła się Sportowa Olimpiada Dla Osób z Niepełnosprawnościami, której organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

You are currently viewing BOGATYNIA – Sportowa Olimpiada Dla Osób z Niepełnosprawnościami

W zajęciach sportowych uczestniczyły osoby z niepełnosprawnościami z: DPS „Jędrek” w Opolnie Zdroju, Pracowni Integracyjnej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury „Bez Barier”, TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Opolnie Zdrój, Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, a także na zaproszenie odwiedzili nas uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgorzelcu i przyjaciele z Czech – Základní škola a Mateřská škola, Hrádek nad Nisou – Loučná, příspěvková organizace.

 

 

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza, rozpoczęliśmy Olimpiadę odegraniem hymnów państwowych przez Orkiestrę PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego oraz defiladą zawodników i zaproszonych gości. Piękna słoneczna pogoda, miała zdecydowanie bardzo duży wpływ na samopoczucie oraz humory uczestników. Wszyscy z uśmiechem na twarzy brali udział w konkurencjach sportowych oraz zabawach z Animatorką Gabarką. Celem Olimpiady była nie tyle sportowa rywalizacja, co przede wszystkim dobra zabawa i integracja.

Tegoroczne spotkanie miało wymiar wyjątkowy, bowiem Jubileusz 40-lecia działalności obchodzi Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej TPD w Bogatyni, którego przedstawicielem jest Pani Emilia Kurzątkowska oraz fakt, że koordynatorem sportowym olimpiady był Piotr Mochnacz.

Serdecznie podziękowania dla naszego sponsora – PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. „Mecenas bogatyńskiego sportu” oraz Dyrektora Bogatyńskiego Ośrodka Kultury Marcina Woronieckiego za pomoc w prowadzeniu imprezy.

 

 

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama