JARMARK ŚW. BARTŁOMIEJA (25-27.08.2023) – Hradek nad Nysą

Tegoroczne święto miasta ponownie rozpoczęło się wystawą Hrádecký štětec. Efekty talentu i umiejętności artystów amatorów zostały w tym roku zaprezentowane w Domu Kultury Beseda. Gości na wernisażu połączonym z otwarciem wystawy powitał Burmistrz Miasta Hrdka nad Nysą – Josef Horinka.

You are currently viewing JARMARK ŚW. BARTŁOMIEJA (25-27.08.2023) – Hradek nad Nysą

Hrádecký štětec z roku na rok przyciąga coraz liczniejszą grupę artystów. W tym roku pojawiło się o wiele więcej dzieł sztuki niż w poprzednich latach. Podobnie jak w przeszłości, trudno było uwierzyć, że większość dzieł jest stworzona przez amatorów. Występ libereckiego zespołu folkowego przyczynił się do przyjemnej atmosfery wydarzenia. Podczas ceremonii nagrodzono artystów oraz ogłoszono wyniki konkursu, który odbył się pod patronatem miasta Hradek nad Nysą.

 

 

Po kameralnym otwarciu, hradeckie świętowanie przeniosło się na Rynek Główny miasta. Jednym z nieodłącznych rytuałów zakończenia sezonu wakacyjnego w czeskim mieście jest otwieranie beczek piwa, które odbywa się bezpośrednio wśród ludzi pod sceną. Regularnie podejmują się tego przedstawiciele miast Trójstyku. Bogatynię w tym roku reprezentowała Aleksandra Ratajczak – Zastępca Burmistrza ds. Społecznych. Odwiedzający festiwal mogli spróbować piwo z trzech partnerskich miast Hradka, Zittau i Bogatyni.

W piątek scenę na festiwalu w Hradku wypełniała muzyka rock i heavymetal aż do nocy. W sobotę również do późnych godzin odbyły się koncerty zespołów, tym razem o brzmieniu nieco spokojniejszym – country, folk i pop. Nie zabrakło również występów skierowanych do dzieci i młodzieży. Niedziela to dalszy ciąg występów, a całość imprezy zakończył główny koncert, w którym gwiazdą była piosenkarka muzyki pop – Aneta Langerova.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama