Kradli artykuły spożywcze i alkohol

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzewanych o kradzieże sklepowe.

You are currently viewing Kradli artykuły spożywcze i alkohol

Kradzieże sklepowe to zmora sprzedawców. Przestępcy wykorzystując nieuwagę pracowników wychodzą z towarem nie płacąc. Zapominają jednak, że większość z nich znana jest zarówno policji, jak i pracownikom ochrony. W ramach prowadzonych czynności procesowych i operacyjnych funkcjonariuszom udaje się zatrzymać większość z nich.

Minionej doby policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali pięciu takich sklepowych złodziei.

Pierwszy, 35-latek podejrzany jest o kradzież ręczników, kawy oraz alkoholu o łącznej wartości ponad 2 tysięcy złotych. Mężczyzna za popełnione przestępstwa usłyszał cztery zarzuty do których się przyznał.

Kolejnych dwóch zatrzymanych to mężczyźni w wieku 25 i 33 lat. Obaj przyznali się do kradzieży szczoteczek elektrycznych. Wartość towaru skradzionego przez młodszego z mężczyzn wyniosła ponad 500 złotych. Starszy oprócz szczoteczki usłyszał zarzuty za kradzież artykułów kosmetycznych, gdzie łączna wartość skradzionego przez niego towaru wyniosła ponad 2 tysiące złotych.

Następny został zatrzymany 37-latek, który podejrzany jest o kradzież artykułów spożywczych i alkoholu o łącznej wartości ponad 600 złotych.

Ostatni ze sklepowych złodziei to 35-latek, który usłyszał trzy zarzuty za kradzież cudzego mienia. Łupem mężczyzny padło kilkadziesiąt czekolad, narzędzia oraz alkohol. Wszystko o łącznej wartości prawie 4 tysięcy złotych.

Wszyscy podejrzani za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama