Pijani rowerzyści na drogach powiatu

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu drogowego patrolując ulice naszego powiatu zatrzymali w ciągu ostatnich dwóch dni trzech rowerzystów po alkoholu. Mandaty za takie wykroczenie nie są małe.

You are currently viewing Pijani rowerzyści na drogach powiatu

Kierujący po użyciu alkoholu, 52-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego poddany badaniu na zawartość alkoholu miał prawie pół promila w organizmie. Tym samym popełnił wykroczenie, za które został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Dwóch pozostałych nietrzeźwych kierujących mężczyzn jazdę po alkoholu odczuło znacznie bardziej. Badanie stanu trzeźwości wykazało około dwa i pół promila u 64-latka oraz 52-latka. Mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego za takie wykroczenie będą musieli zapłacić po 2500 zł mandatu karnego.

 

 

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy oraz rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu drogowego, często są przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

st. post. Amelia Owczarek
Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama