Masz sądowy zakaz kierowania pojazdami? Nie wsiadaj za kierownicę!

Sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, na przykład prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. W ciągu jednego dnia policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali cztery osoby, które pomimo sądowych zakazów prowadziły pojazdy mechaniczne.

You are currently viewing Masz sądowy zakaz kierowania pojazdami? Nie wsiadaj za kierownicę!

Nie ma tygodnia, by policjanci nie natrafiali podczas kontroli drogowej na przypadki, w których osoby prowadzące pojazd posiadają orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Pomimo grożących konsekwencji prawnych nieodpowiedzialni kierujący wsiadają za kierownicą tym samym popełniając kolejne przestępstwo.

Podczas weekendu jednego dnia funkcjonariusze z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali kolejnych drogowych przestępców. Tym razem to mężczyźni w wieku od 32 do 38 lat. Najstarszy miał aż cztery taki zakazy.

Teraz wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

 

 

Gdy osoba posiadająca sądowy zakaz kierowania pojazdami pomimo to będzie prowadzić samochód popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie sąd orzeka obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Ja

    Chyba to w Pieńsku nie obowiązuje pan Maciej .P ukradł samochód w Holandii przyjechał nim do Polski z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdu .I proszę co na to policja został przesłuchany w charakterze świadka o to takie prawo.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama