Złodziej i włamywacz w rękach policji

Ponad 200 tysięcy złotych to wartość towaru skradzionego przez 21-latka zatrzymanego przez policjantów z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy.

You are currently viewing Złodziej i włamywacz w rękach policji

Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu niemal każdego dnia otrzymuje zawiadomienia o włamaniach do pojazdów ciężarowych zaparkowanych na parkingach przy stacjach paliw i kradzieży mienia. W tej sprawie policjanci z Wydziału Kryminalnego podejmują działania mające na celu wytypowanie i zatrzymanie sprawców. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie może znajdować się skradziony towar.

 

 

Policjanci pojechali do miejscowości w powiecie lubańskim, gdzie w jednym z domów ujawnili szereg przedmiotów pochodzących z kradzieży. W tej sprawie zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23 lat. Obaj trafili do zgorzeleckiej jednostki.

Starszy z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania środków odurzających do którego się przyznał.

Natomiast młodszy, który był podejrzewany o włamanie do pojazdu ciężarowego i kradzież kilkudziesięciu butelek alkoholu przyznał się również do szeregu innych przestępstw. Między innymi do dwóch włamań do marketów, gdzie kradł alkohol i papierosy, oraz włamań do pojazdów ciężarowych i kradzieży ubrań, elektroniki i pomp ciepła. Wartość skradzionego mienia wyniosła prawie ponad 200 tysięcy złotych.

Przypominamy, że kradzież z włamaniem opisana jest w artykule 279 Kodeksu karnego i za taki czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama