Oszust w rękach zgorzeleckiej policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. 64-latek odbierał pieniądze od zmanipulowanych seniorów.

You are currently viewing Oszust w rękach zgorzeleckiej policji

29 maja bieżącego roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padła 89-letnia mieszkanka Zgorzelca. O zdarzeniu zostali poinformowani policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej jednostki, którzy niezwłocznie podjęli czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności przestępstwa oraz zatrzymania sprawców.

Jak ustalili policjanci do seniorki na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który poinformował ją, że jej córka potrąciła kobietę, która w ciężkim stanie leży w szpitalu. Następnie przekonał ją, że może pomóc córce, ponieważ rzekomo potrącona kobieta za odpowiednią kwotę pieniędzy nie zgłosi wypadku na policję. Podczas rozmowy przestępca wypytywał o ilość pieniędzy jaką kobieta ma w domu i cały czas ostrzegał, aby nikomu nic o tej rozmowie nie mówiła. Następnie polecił seniorce, aby gotówkę spakowała do torby i przekazała ją mężczyźnie który czeka pod jej domem.

 

 

Niestety 89-latka została zmanipulowana i kierując się empatią oraz chęcią pomocy rodzinie uwierzyła w całą historię oszusta i przekazała swoje oszczędności w kwocie 20 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że została oszukana od razu powiadomiła Policję.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w wyniku podjętych działań udali się na teren województwa lubuskiego, gdzie zatrzymali mężczyznę, który odebrał pieniądze od seniorki. Na szczęście znaczną część gotówki udało się odzyskać.

64-latek trafił do zgorzeleckiej jednostki, gdzie usłyszał zarzut za oszustwo. Dodatkowo policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim udowodnili mu kolejne, podobne przestępstwo.

Przypominamy, że za oszustwo Kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelc

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama