Cześć Jego pamięci! Ostatnie pożegnanie aspiranta Patryka Domalika

Delegatury z całego kraju przybyły wczoraj do powiatu zgorzeleckiego, aby wspólnie ze społecznością policyjną garnizonu dolnośląskiego uczestniczyć w ostatniej drodze aspiranta Patryka Domalika z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, który podczas pełnionej służby zginął tragicznie w wypadku drogowym.

You are currently viewing Cześć Jego pamięci! Ostatnie pożegnanie aspiranta Patryka Domalika

W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział rodzina zmarłego funkcjonariusza, przyjaciele i znajomi. Naszego Kolegę pożegnali także przedstawiciele Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, funkcjonariusze garnizonu dolnośląskiego z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektorem Robertem Frąckowiakiem na czele oraz liczne delegacje związkowe z całego kraju. Uroczystość odbyła się zgodnie z policyjnym ceremoniałem.

Wczoraj, 3 sierpnia br. o godzinie 12:00, na Cmentarzu Parafialnym w Studniskach Dolnych odbyły się uroczystości pogrzebowe aspiranta Patryka Domalika, funkcjonariusza z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Patryk miał zaledwie 31 lat, gdy w trakcie pełnionej służby, tragicznie zginął w wypadku drogowym.

Podczas ceremoni pogrzebowej wieńce złożyli – oprócz rodziny, przyjaciół, kolegów i znajomych – w imieniu Komendanta Główngo Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka reprezentanci Dyrekcji Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji na czele z mł. insp. Agnieszką Sałkowską, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Robert Frąckowiak, Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Jarosław Burdzy, a także reprezentant Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów kom. Paweł Kowalski oraz przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego asp. szt. Robert Pietrzak.

Msza święta pogrzebowa koncelebrowana przez ks. Piotra Kutkiewicza – kapelana zgorzeleckiej policji oraz ks. Stanisława Stelmaszka – kapelana Dolnośląskiej Policji. Uroczystości odbyły się z pełnym ceremoniałem, przy udziale kompanii honorowej wrocławskiego oddziału prewencji, jak również Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Patryk Domalik decyzją Komendanta Głównego Policji pośmiertnie został awansowany na stopień aspiranta Policji natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński przyznał Patrykowi najwyższe resortowe wyróżnienie – złotą odznakę ”Zasłużony Policjant”.

 

 

Patryk do Policji wstąpił w 2013 roku i przez całą swoją karierę zawodową związany był z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu, gdzie pełnił służbę w Wydziale Ruchu Drogowego. Zawsze uśmiechnięty, pomocny, chętnie dzielił się swoja wiedzą i doświadczeniem. Niestety 17 lipca 2023 roku w czasie służby uczestniczył w wypadku drogowym, a obrażenia, których doznał, okazały się śmiertelne. Zgorzelecka Policja straciła doskonałego fachowca z doświadczeniem zawodowym, serdecznego i życzliwego Kolegę, na którego zawsze można było liczyć.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Jarosław Burdzy, a także policjanci i współpracownicy raz jeszcze składają Rodzinie oraz najbliższym najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

Cześć Jego pamięci!

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

Loading

Ten post ma 7 komentarzy

 1. DZG

  Wyrazy współczucia dla rodziny

 2. Marta

  Będziesz czuwał nad Nami z góry . Najszczersze wyrazy współczucia dla całej rodziny [*]

 3. Anonim

  Szczere wyrazy współczucia dla dla całej rodziny 😔

 4. Anonim

  Patryk pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze 🙁 spotkamy się po drugiej stronie

  1. Adrian

   Wyrazy współczucia dla rodziny i znajomych.

 5. Anonim

  Przykre to że już z nami niema Patryka Byłes dobrym policjantem i bardzo dobrym kolegą będziemy tęsknic do zobaczenia p drugiej stronie

 6. Jola

  Bardzo mi przykro,że taki młody Człowiek odszedł.Wyrazy współczucia.Jestem z Wami.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama