Zatrzymano pięciu drogowych przestępców

W minioną sobotę na terenie powiatu zgorzeleckiego policjanci zatrzymali pięciu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pomimo sądowych zakazów.

You are currently viewing Zatrzymano pięciu drogowych przestępców

Dwóch z nich zostało zatrzymanych przez policjantów z Komisariatu Policji w Bogatyni. 44-latek miał orzeczony jeden zakaz, ale 42-latek miał ich 4. Dodatkowo starosta wydał wobec niego, aż siedem decyzji o cofnięciu uprawnień.

Kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych kierujących wpadło podczas kontroli drogowych przeprowadzonych przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki. 35-latek został zatrzymany na jednej z ulic w Zgorzelcu. Jak się okazało, kierował audi pomimo czterech sądowych zakazów i pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień. Natomisat 31-latek jechał jedną z dróg w gminie Sulików. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierował pojazdem marki Nissan posiadając trzy sądowe zakazy i będąc pod wpływem metamfetaminy.

 

 

Ostatni z drogowych przestępców został zatrzymany podczas nocnej służby przez policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy. 37-latek został zatrzymany na jednej z ulic w Zgorzelcu. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że kierował mercedesem wbrew sądowemu zakazowi.

Teraz wszyscy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, na przykład prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo po użyciu narkotyków. Gdy osoba pomimo zakazu będzie kierować pojazdem to popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku sąd orzeka również obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama